Pienācis pēdējais brīdis, lai novērstu caurumus zāļu drošuma pārbaudes sistēmā

02.11.2018

Jau no nākamā gada 9. februāra Latvijā, tāpat kā 32 citās Eiropas valstīs, būs jāsāk darboties jaunai zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēmai. Taču Latvijā vēl joprojām nav ne stingras valsts institūciju nostājas viltotu zāļu risku novēršanā pacientiem, ne arī pilnīgi skaidru sistēmas darbības nosacījumu.

Organizācijas satrauc Veselības ministrijas zāļu verifikācijas politikas ietekme uz pacientu veselību un drošību

23.08.2018

Šī gada 20.augustā Eiropas Savienības mājā notika Ekspertu seminārs par viltoto zāļu regulas ieviešanu un Veselības ministrijas pieeju regulas ieviešanā ar pārāk lielu izņēmumu skaitu.

Intervija Rīta Panorāmā ar Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes locekli Santu Bičkoviču-Vavžiku

20.08.2018

Š.g. 20.augustā Rīta Panorāmā/ LTV 1 LZVO valdes locekle Santa Bičkoviča-Vavžika sniedza interviju par jaunu sistēmu zāļu drošuma pārbaudei.

Intervija ar Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas izpilddirektoru Valteru Bolēvicu

20.08.2018

Š.g. 17.augustā ziņu portālā Delfi tika publicēta intervija ar Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) izpilddirektoru Valteru Bolēvicu par zāļu drošības sistēmas izveidi un par viltoto zāļu draudiem.

Intervija ar Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes locekli Santu Bičkoviču-Vavžiku

17.08.2018

Š.g. 24.jūlijā laikrakstā DIENA tika publicēta intervija ar LZVO valdes locekli Santu Bičkoviču-Vavžiku par zāļu drošuma sistēmas ieviešanu un ar to saistītām problēmām un šķēršļiem.

Intervija ar Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas izpilddirektori Inesi Erdmani

17.08.2018

Š.g. 16.augustā Nacionālās informācijas aģentūras LETA portālā tika publicēta intervija ar LZVO izpilddirektori Inesi Erdmani par zāļu verifikācijas kārtībā paredzētajiem izņēmumiem Latvijā, kas palielina risku gala patērētājiem.