Pienācis pēdējais brīdis, lai novērstu caurumus zāļu drošuma pārbaudes sistēmā

02.11.2018

Jau no nākamā gada 9. februāra Latvijā, tāpat kā 32 citās Eiropas valstīs, būs jāsāk darboties jaunai zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēmai. Taču Latvijā vēl joprojām nav ne stingras valsts institūciju nostājas viltotu zāļu risku novēršanā pacientiem, ne arī pilnīgi skaidru sistēmas darbības nosacījumu.

Aicinām iepazīties ar vēstuli no Eiropas komisijas, Eiropas Zāļu aģentūras un Zāļu aģentūru vadītāju organizācijas par drošuma pazīmju ieviešanu

19.10.2018

LZVO pārpublicē vēstuli no Eiropas komisijas, Eiropas Zāļu aģentūras un Zāļu aģentūru vadītāju organizācijas, adresētu Reģistrācijas apliecības īpašniekiem, ražotājiem, paralēlajiem importētājiem, paralēlajiem izplatītājiem, vairumtirgotājiem, personām, kam atļauts vai kas tiesīgas iedzīvotājiem piegādāt zēles (slimnīcām, aptiekām u.c.), par drošuma pazīmju ieviešanu uz cilvēkiem paredzētu zāļu iesaiņojumiem, saskaņā ar Viltoto Zāļu Direktīvu 2011/62/ES.

Organizācijas satrauc Veselības ministrijas zāļu verifikācijas politikas ietekme uz pacientu veselību un drošību

23.08.2018

Šī gada 20.augustā Eiropas Savienības mājā notika Ekspertu seminārs par viltoto zāļu regulas ieviešanu un Veselības ministrijas pieeju regulas ieviešanā ar pārāk lielu izņēmumu skaitu.

Intervija Rīta Panorāmā ar Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes locekli Santu Bičkoviču-Vavžiku

20.08.2018

Š.g. 20.augustā Rīta Panorāmā/ LTV 1 LZVO valdes locekle Santa Bičkoviča-Vavžika sniedza interviju par jaunu sistēmu zāļu drošuma pārbaudei.